דף הבית אודות הכירו את הקלפים רכישת קלפים טיפוליים חוויות עבודה עם הקלפים הצעות לעבודה עם הקלפים צרו קשר

אודותיי


שמי שׂרי כהן-מנוס. אני בעלת תואר שני בביבליותרפיה והנחיית קבוצות.

אל הביבליותרפיה הגעתי בעיקר בזכות הכתיבה. מאז שאני זוכרת את עצמי אני כותבת ומשתמשת בכתיבה ככלי עזר לעבור ולעבד חוויות - הרבה לפני שידעתי שקוראים לזה ביבליותרפיה.

במקביל וכחלק מהלימודים, נחשפתי בשנים האחרונות לעולם הקלפים ההשלכתיים והתחלתי להיעזר בהם בעבודה עם קבוצות אותן אני מנחה ובנוסף התחלתי לפתח תחביב אהוב שלי – צילום.

Reflections הם פרי של האמונה שלי בקלפים טיפוליים כאמצעי נפלא לצאת ממנו אל שיחה ומסע מרתקים, של האהבה שלי להתבוננות ולצילום ואולי יותר מכל – של תמיכה רבה וחשובה והרבה אמונה שהפגינו הסובבים והאוהבים אותי בתמונות שלי ובי.

כמו המלים, תמונות תמיד סקרנו אותי והצליחו לגעת בי במקומות עמוקים. כשאני מצלמת אני מאפשרת לעצמי לעצור לרגע, להתבונן בדברים הפשוטים והיומיומיים בדרך אחרת, חדשה, להסתקרן מהם מחדש. התמונות שאני מצלמת מאפשרות לי להכיר את עצמי ואת דפוס המחשבה שלי טוב יותר וללמוד מהן דברים חדשים על האישה שאני מכירה הכי טוב, על עצמי. הכתיבה מאפשרת לי להתעמק בה יותר, באישה הזו ובנפש שלה - בין אם זו כתיבה מוקפדת יותר או כתיבה שלוחת רסן ונטולת מעצורים.

קבוצות הכתיבה שלי הן קבוצות תהליכיות או קצרות וממוקדות נושא, ובכל מקרה מזמינות את המשתתפים בהן לצאת יחד איתי אל מסע אינטימי ומרגש המאפשר הזדמנות לפגוש - את עצמנו ואחד את השני. אני מאמינה כי לכתיבה יחד עם הקבוצה יש כוחות לאפשר לנו להגיע אל מחוזות עמוקים, עצומים ומעצימים בנפש, אשר לא תמיד יש לנו הפנאי והיכולת להגיע אליהם ביומיום.

 

"There is a crack in everything / That's how the light gets in"

                                                                               (L. Cohen)

MindSet © כל הזכויות שמורות | בניית אתרים לעסקים | מפת האתר | לפרטים נוספים: שׂרי 052-4800830